שטרודל - הכתובת שלך לכתובות של כולם
 
לחיפוש על פי שם


   

 בקשה לעזרה בשינוי חברתי


אפיק ס., קריית גת כותב/ת מכתב פומבי ל-אפיק סופיר, מנהל ק.מ.ח, 15/6/2018


שלום רב,

שמי אפיק, שידרתי ברדיו קול גת 106FM במשך 4 שנים. במסגרת תוכניתי “בגובה העיניים- התכנית שמקדמת נגישות ושוויון זכויות לאנשים עם מוגבלויות, פגשתי נערה אוטיסטית ושמה כינור חיים - נערה שיצרה מופע מיוחד ומרגש שתפקידו להעביר את מסר השוויון שכולנו רגילים לשמוע חדשות לבקרים. ומה בכל זאת צד את תשומת ליבי וגרם לי לעשות מעשה ולפנות אליכם?
בראיון באולפן בפעם הראשונה, שגם הייתה הפעם הראשונה של כינור ברדיו, היא לא דיברה, ולמרות שאני עיוור יכולתי לחוש שהיא מבוהלת. משהו בנערה הזו נגע לליבי מאד והחלטתי ללכת למופע שלה.

במופע גם הסתבר לי איזה סיפור חיים מרתק הנערה הזו עברה, וגם התברר לי כמה עוצמה יש בדרך המיוחדת שבה היא מעבירה את המסר - היא הבהירה לי דבר שלא חשבתי עליו למרות שאני עוסק כל הזמן בשוויון -

כינור אומרת שכדי שאנשים עם מוגבלויות יוכלו להשתלב בחברה, אסור שהגישה תהיה בואו נהיה שווים, עדיף שניקח אחריות על השוני ועל העוצמה שיש לכל אחד בשוני שלו, תוך התחשבות מצד שני, באותו שוני שהוא עוצמתי.

הטענה של כינור שינתה מבחינתי את הגישה שלי לשוויון.

והיא גם גרמה לי להקים את קבוצת ק.מ.ח עליה נדבר בהמשך.
היום אני משתמש במסר של כינור עבור עצמי בחיים וכשדרן - כלומר הבנתי, שאם אני למשל כשדרן מצפה מעצמי להיות שדרן כאחד הרואים ממילא אני חוטא למקצוע, ובוודאי אני חוטא לאפקטיביות שלי כשדרן.
כי יש לי יכולות שאין לאף שדרן אחר שרואה ואני יכול להשתמש בהן, ולעומת זאת יש לי חוסר ביכולת לראות ואין סיבה שאתעקש לעשות דברים שהם לא בגבול היכולת הראייתית, דבר שבדרך כלל לימדו אותי כל חיי, להתעקש להיות כמו כולם ולעשות דברים כאחד הרואים, במקום לנצל את היכולות החזקות שלי, ולפצות בכך על חוסר הראייה.
אני חושב שהמסר הזה ויכולות השירה הגאוניות של כינור- היא מדברת בשירה- כלומר היא מאלתרת- מילים, לחן, חרוזים והרמוניות כמו שאני מדבר, בלי שום הכנה מראש,

בעמותת ק.מ.ח שהקמתי עם כינור וההורים שלה, אנחנו רוצים ליישם את המסר ואת שיטת העבודה שיצרה אצל כינור את היכולת להיות עוצמתית בזכות המגבלה (לא למרות, בזכות).

אני רוצה להבהיר לפני שנתיים כשהייתי שואל את כינור באולפן שאלה, או הקהל היה שואל אותה במופע שאלה היא הייתה עונה ומנגנת ושרה ולפעמים אפילו עם חרוזים והכול מאולתר ברגע. לעומת זאת אם שאלתי אותה והיא ענתה בדיבור אז היא לא לא ענתה. או שהיא ענתה תשובה מאד מצומצמת- מונוטונית ולא עמוקה.

היום אחרי שנתיים של הופעות ותרגולים היא עונה באופן עוצמתי וברור הן בשירה והן בדיבור.

ב ק.מ.ח אנחנו ניקח את שיטת העבודה המשמעותית הזאת ונשתמש בה כדי לאפשר לי ולשאר החברים
ליצור את הייחוד והעוצמה של כל אחד ואחת מאיתנו, כך שנוכל להיות יעילים בחברה ומשתלבים בעוצמה.

לדעתי זו תרומה אדירה הן לאנשים עם מוגבלות ( בלשון ק.מ.ח - מיגבלוש) והן לחברה כולה, ערכית, כלכלית וחברתית.

אז מה אני מבקש מכם?
‏א. אני שולח לכם אחד מהשירים מהדיסק החדש של כינור, שיצא בקרוב, להאזנתכם האישית:
https://www.facebook.com/kinorhaimofficial/videos/441026736355701/

‏ב. נשמח אם תוכלו לעזור לנו להעביר את המסר ובכך לשנות באופן משמעותי את החיים של אנשים עם מוגבלויות בישראל.
‏ג. כינור ואני נשמח שתגיע בעצמך לאחד מופעים שלה.
‏ד. כמו כן נשמח אם תוכל לפתוח לנו פתח לחשיפה תקשורתית ( כרגע אנחנו במבצע גיוס כספים לעמותה) כדי להעביר את המסר שישנה את התפיסה שלנו אנשי המגבלושים ושל החברה כולה.
ה. כל רעיון אחר יתקבל בברכה .

בברכה
אפיק סופיר

050-5782208
www.facebook.com/afik.sofir


תגובות
 הוספת תגובה.

אורי חזקיה - קשר

צרו קשר באמצעות כתובת דואר אלקטרוני אחת ואמצעי קשר נוספים.

עוד מכתבים פומביים ל-אורי חזקיה

כתבו מכתב פומבי עבור אורי חזקיה.

בקשה לעזרה בשינוי חברתי ,

אפיק ס., קריית גת כותב/ת לאפיק סופיר, מנהל ק.מ.ח, 15/6/2018

כל הזכויות שמורות ל - www.shtroodle.co.il ©